چهارشنبه 20 خرداد 1394  03:18 ق.ظ    ویرایش: - -

جهت اخذ درجه کارشناسی
دسته: تحقیقات مکانیکی
عنوان کامل: بررسی و مطالعه لوله های غیر فلزی و نانو لوله ها در صنایع شیمیایی
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات پروژه: 100
همراه با یک فایل پاورپوینت 33 صفحه ای برای ارائه در کلاس
______________________________________________________
بخشی از مقدمه:
مسئله خوردگی در ابتدای كشف لوله مهم نبوده . ابتدایی ترین خطوط لوله برای انتقال آب از یك نوع لوله طبیعی مانند نی استفاده می شده است . در 500 سال قبل از میلاد یونانی ها از لوله های طبیعی برای انتقال آب استفاده كرده اند و سپس مصریها در چهارقرن  قبل از میلاد توسط كانال آب را از رودخانه نیل به خارج منتقل نمودند . 
اولین مواد سازنده لوله ها توسط چینی ها برای انتقال گاز برای روشنایی استفاده شد از جنسBAMBOO  بود چینیها بعد از اینكه متوجه شدند كه لوله ها نشت دارند  آ نها را با موم پوشش دادند 
اولین كارخانه ای كه لوله را به صورت تجاری تولید نمود 200 سال قبل در اروپا بود در آن موقع CAST+IRON  برای انتقال آب فاضلاب شهری استفاده می شد اولین لوله فولادی برای حمل آب در سال 1800 در آمریكا به كار برده شد برای سالهای متمادی CAST+IRON  و STEEL  تنها مواد ساخت لوله حمل سیالات بودند . 
در زمان انقلاب صنعتی كه صنایع شیمیایی نیز دچار تغییرات شدند برای مشكل خوردگی چندین آلیاژ فلزی مصرف شدند پس از شروع ارائه آلیاژ فلزی لوله های پلیمری نیز وارد بازار شده اند . 
امروز اصلی ترین مسئله طراحان خطوط لوله انتخاب صحیح لوله با مواد ضد خوردگی جهت حمل سیالات گوناگون می باشد خواص فیزیكی و مكانیكی و همچنین نوع خوردگی در محل و سیال پارامترهای تعیین این انتخاب كننده هستند . 
لوله های فایبر گلاس در سال 1948 عرضه شده اند ابتدایی ترین كاربرد ها برای لوله كشی فایبر گلاس و همچنین یكی از وسیعترین نواحی بكار رفته برای این محصول ، در صنعت نفت می باشد . لوله های فایبر گلاس به عنوان یك جنس مقاوم در برابر پوسیدگی و مقرون به صرفه به جای آهن آلات حفاظت شده ،‌آهن ضد زنگ ،‌و دیگر فلزات كم نظیر تر انتخاب شده بود . خطوط تولید تاكاربرد های روز افزون فشار بالا و لوله كشی های تونلی همراه اتصالات مسیر های پر پیچ و خم گسترش و توسعه یافت . در اواخر دهه 1950 ، لوله هایی با قطر های بزرگتر قابل دسترسی گشت و لوله های فایبر گلاس به خاطر ویژگی های مقاومت در برابر پوسیدگی نهایی اش به طور گسترده ای در صنایع فرآیند های شیمیایی به كار می رفت .   


نظرات()  

عطر و ادکلن

خرید عطر و ادکلن
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic